Cześć!

Nazywam się Łukasz Kowalski. Jestem dietetykiem. Obroniłem z wyróżnieniem pracę doktorską w Katedrze Dietetyki SGGW. Moja praca była zatytułowana: „Wpływ żywienia na wrażliwość tkanek na insulinę i leptynę u osób dorosłych”.

Współpracuję indywidualnie zarówno z zawodnikami różnych dyscyplin sportowych, jak i osobami ćwiczącymi jedynie rekreacyjnie w celu uzyskania korzystnych zmian sylwetkowych i poprawy jakości życia.

Specjalizuję się w następujących zagadnieniach: wpływ żywienia na kompozycję sylwetki, zaburzenia miesiączkowania u kobiet aktywnych, strategie żywieniowe w grach zespołowych i optymalizacja snu.

Wiele satysfakcji i przyjemności daje mi prowadzenie wykładów i szkoleń. W ostatnim czasie miałem okazję wygłosić wykłady na następujących konferencjach naukowych:

  • Konferencji Dietetyki Sportowej w Warszawie, tytuł wykładu: „Wpływ przygotowań do zawodów sylwetkowych na gospodarkę hormonalną kobiet”.
  • Ogólnopolskiej Konferencji „Psychika a Dietetyka” w Łodzi, tytuł wykładu: „Wpływ niskiej dostępności energii i stresu psychicznego na gospodarkę hormonalną kobiet aktywnych”.
  • IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej z cyklu Standardy postępowania dietetycznego w Warszawie, tytuł wykładu: „Fitnessowa sylwetka a zaburzenia miesiączkowania”.

Prowadzę szkolenie „Żywienie kobiet aktywnych”.

Jestem autorem publikacji naukowych oraz popularno-naukowych, w tym artykułu opublikowanego w czasopiśmie naukowym: TRENDS in Sport Sciences: „The question of ergogenic potential of the Paleolithic diet”.