Opinie

Podjęłam współpracę z Panem Łukaszem po przeczytaniu kliku jego artykułów na interesujący mnie wówczas temat. Od razu spodobał mi się sposób, w jaki pisze: rzeczowo, jasno, wyłącznie w oparciu o badania naukowe i z wyraźnym ich wskazaniem.

Wydawało mi się, że moja wiedza jest ogromna, bo przeczytałam ogromne ilości materiałów dotyczących diety, ćwiczeń i psychologii. Współpracowałam z kilkoma dietetykami, w tym popularnymi fejsbukowymi „dietocelebrytami”. Niestety, ani żadna książka, ani mądra głowa nie uchroniła mnie przed zaburzeniami hormonalnymi i innymi problemami zdrowotnymi (m. in. Hashimoto), z którymi zwróciłam się do Pana Łukasza.

Pan Łukasz przekazywał mi swoje zalecenia stopniowo, zaczynając od tych najbardziej istotnych. Jego rady były wszechstronne i dotyczyły nie tylko diety ale też suplementacji, psychologii i higieny snu. Wszystkie zalecenia były na bieżąco konsultowane i dostosowywane do moich uwag i preferencji. Komunikacja z Panem Łukaszem była fantastyczna – zawsze uzyskiwałam odpowiedź na nurtujące mnie pytania i dodatkowe wyjaśnienia, jeśli były potrzebne. Wszystko oczywiście poparte badaniami. Byłam bardzo zdziwiona, jak wiele rzeczy było dla mnie jeszcze nieznanych!

Bardzo szybko poprawił się stan mojego zdrowia i kondycja fizyczna oraz psychiczna.

Jestem ogromnie zadowolona ze współpracy z Panem Łukaszem. Wymaga ona sporego zaangażowania ze strony pacjenta, jednak takie samo zaangażowanie otrzymuje się z drugiej strony. Pan Łukasz jest niesamowicie kompetentną a przy tym empatyczną i sympatyczną osobą.

Zdecydowanie polecam współpracę zwłaszcza wymagającym sceptykom!

Magdalena

Współpracę z Panem Łukaszem podjąłem po kilku nieudanych próbach poradzenia sobie z otyłością. Byłem również po kilku kontaktach z innymi dietetykami/trenerami lecz nie spełniały one moich oczekiwań.

Kluczem do sukcesu okazało się indywidualne podejście do tematu mojej sylwetki i zaproponowanie zmian, które dotyczyły nie tylko nawyków żywieniowych, ale również poprawy jakości snu i redukcji stresu. Współpraca trwała około 15 miesięcy (z małą przerwą). Startowaliśmy z pułapu ok 108 kg, dziś ważę ok 86 kg przy znacznym zachowaniu masy mięśniowej. Poprawie uległy również moje parametry wysiłkowe: wytrzymałościowo-siłowe (trenuje sporty walki) oraz parametry zdrowotne. Udało nam się „wyciszyć” dnę moczanową, zredukować poziom kwasu moczowego i poprawić pracę nerek. Generalnie wszystkie parametry z badań krwi na plus. Serdecznie polecam każdemu, kto chce zacząć/kontynuować pod fachowym okiem swoją przygodę z dietoterapią. Sam nie do końca wierzyłem, że aż tak wiele aspektów życia zależy od odżywiania, snu i stresu.

Pan Łukasz to świetny fachowiec, chodząca encyklopedia, swoje zalecenia zawsze przekazuje w klarowny sposób, często podsyła linki do badań z którymi można samemu się zapoznać, pomaga je interpretować oraz jest otwarty na sugestie i uwagi.

Dawid

Decyzję by nawiązać kontakt z Łukaszem podjęłam aby przełamać stagnację, która trwała już od trzech miesięcy z kawałkiem. Próbowałam na wszystkie sposoby, ale mój organizm powiedział STOP.

Po wielu konsultacjach i wprowadzeniu różnych zmian mój organizm dał pozwolenie na dalszą redukcję. Nie ukrywam nie jest to prosta droga, ale mając pomoc Łukasza możliwa do przejścia.

W moim przypadku nie jest łatwo ponieważ po pierwsze nie jestem już nastolatką, a po drugie cierpię na Hashimoto i związaną z nią niedoczynność tarczycy.

Jednak jestem cierpliwa i konsekwentna i z uporem maniaka wprowadziłam (chyba wszystkie) zalecenia Łukasza w życie (sposoby na poprawę jakości snu, zalecenia dietetyczne, suplementację, medytację i trening, który jest sporo lżejszy od moich poprzednich, ale nie mniej skuteczny). Efekt? Brak problemów trawiennych (życie z nimi to był koszmar), powolne ale systematyczne spadki (wagi i obwodów), nie miewam huśtawki nastrojów, napadów złości, porannego zesztywnienia, problemów ze wstawaniem, zespołu napięcia przed miesiączkowego, czuję się lekko no i… jestem spokojna, wyciszona jak nigdy w swoim życiu. Lubię ten stan.

Pracujemy cały czas nad rekompozycją mojej sylwetki. Jestem pozytywnie nastawiona, bo zmiany są zauważalne (nie tylko przeze mnie).

Decyzja o podjęciu współpracy z Łukaszem to był strzał w dziesiątkę. Co tu dużo pisać Łukasz to profesjonalista przez duże P.

Łukasz – dziękuję.

Angelika

Zgłosiłam się do Pana Łukasza z kilkoma problemami: znacznie obniżona odporność (wpadałam z jednego przeziębienia w drugie), zaburzony cykl miesiączkowy, syndrom zmęczenia nadnerczy (stwierdzony przez endokrynologa). Zalecono mi zrezygnowanie z uprawiania sportu w takim wymiarze, jaki przewidywałam, aby robić postępy. Powiedziano także, że w moim wieku (33 lata) powinna raczej przerzucić się na spacery i basen, zamiast uprawiać wspinaczkę. Ćwiczę 5 razy w tygodniu, nie chciałam rezygnować ze wspinania, które tak bardzo lubię, ale wiedziałam, że mój organizm wyraźnie daje znać, że czas na jakieś zmiany.

Pod opieką Pana Łukasza dowiedziałam się, że moja dieta jest kompletnie niedostosowana do trybu życia. Zwiększyłam ilość posiłków (i o dziwo schudłam na początku!), dbam o jakość spożywanych produktów, zaczęłam stosować zalecane suplementy. Po 14 dniach od wprowadzenia nowego programu żywienia, mój poziom energii wzrósł przynaj mniej dwukrotnie. Po 3 miesiącach współpracy cykl jest uregulowany, przeziębień na swoim koncie nie mam i co dla mnie szczególnie ważne – nadal mogę ćwiczyć tak intensywnie, jak do tej pory. Pan Łukasz udziela szczegółowych porad, cierpliwie odpisuje na nawet najbardziej banalne pytania, do porad często dołącza linki z materiałami naukowymi. Zalecenia są precyzyjne i opisane w zrozumiały sposób. Zdecydowanie będę kontynuowała współpracę z Panem Łukaszem pracując nad osiągnięciem nowego celu – poprawienie wyników sportowych.

Ps.: Dla wszystkich wegetarian – trafiliście pod dobry adres!

Ola

Rozpoczęłam współpracę z panem Łukaszem, mając na celu przede wszystkim aspekt zdrowotny. Po udziale w zawodach sylwetkowych, od ponad dwóch lat borykałam się z nieregularną miesiączką, aż do jej całkowitego zaniku na wiele miesięcy w ubiegłym roku. Po szczegółowej analizie mojej diety, ćwiczeń i zleceniu wykonania kompleksowych badań, pan Łukasz wprowadził zmiany, które pozytywnie wpłynęły na moje zdrowie. Restrykcyjna dieta została zastąpiona przez zbilansowane posiłki, które uczyłam się sama komponować, uwzględniając zalecenia co do makroskładników i porcji.

Zalecenia dotyczące jakości snu, synchronizacji rytmu okołodobowego wpłynęły pozytywnie na moje samopoczucie, a przede wszystkim w połączeniu z dietą, spowodowały, iż zaledwie w przeciągu kilku miesięcy odzyskałam miesiączkę. Bardzo ważny był dla mnie fakt, iż nie zostało to okupione wzrostem poziomu tkanki tłuszczowej, wręcz przeciwnie, zobaczyłam także pozytywne zmiany wizualne w moim ciele!

Pan Łukasz wykazał się profesjonalizmem, dogłębną znajomością tematu i współpraca z nim jest naprawdę godna polecenia.

Ewa

Jestem typowym przykładem osoby, która pomimo kilkuletniego, restrykcyjnego przestrzegania przemyślanej diety oraz regularnych treningów na siłowni nie była w stanie osiągnąć wymarzonych rezultatów. Wyzwanie postawione przed Panem Łukaszem komplikowały dodatkowo – wiek (powyżej trzydziestki), przebogata i długa przeszłość dietetyczna (łącznie z głodówkami i zaburzeniami hormonalnymi), praca w warunkach stresu, problemy ze snem, paniczny lęk przed węglowodanami i wyższą kalorycznością posiłków, częste wyjazdy służbowe i kilka innych czynników. Dodatkowo koniecznym było dopasowanie wskazówek do intensywnej aktywności fizycznej, która stała się moją pasją (a zatem, z której za nic nie zrezygnuję).

Choć konsultacje z Panem Łukaszem trwały zaledwie miesiąc (po jego upływie kontynuuję zalecenia, a za moment wracam do współpracy) jestem zachwycona rezultatami. Wskazówki – nie tylko dietetyczne, ale również w zakresie suplementacji, jakości snu, redukcji stresu przełożyły się na nienotowane dotąd, w moim przypadku, zmiany – sylwetkowe, siłowe, ale przede wszystkim w zakresie podejścia do życia, diety i treningów.

Jestem pełna podziwu dla profesjonalizmu, wiedzy i doświadczenia Pana Łukasza, w tym również znajomości organizmu i problemów, z którymi borykają się kobiety. Bardzo polecam współprace z Panem Łukaszem – dzięki niej możliwe jest osiągnięcie wymarzonych celów – oczywiście pod warunkiem konsekwencji w działaniu i skrupulatnego wypełniania zaleceń. Zapewniam przy tym, że wskazówki od Pana Łukasza będą przemyślanymi, indywidualnymi zaleceniami, a nie skopiowaną z Internetu, bezsensowną dietką głodową wzbogaconą o hopsanki z YouTube.

Paulina

Głównym powodem, dla którego zdecydowałam się na współpracę z Panem Łukaszem był brak miesiączki od 8 miesięcy (dodam, że mam 24 lata). Wiedzieliśmy, że nie będzie to proste i efekt szybko nie nastąpi. Wystarczyło kilka zaleceń, w tym m.in. rezygnacja z niektórych suplementów, które do tej pory zażywałam i już po pierwszym miesiącu udało się przywrócić cykl (!!). Nie poprzestajemy na współpracy realizując kolejne cele.

Pan Łukasz słucha pacjenta, pyta o wszystkie istotne kwestie, wspiera nasze zdrowie ze wszystkich możliwych aspektów – sen, stres, trening, etc. Wreszcie czuję więcej sił do życia, problemy trawienne zmniejszyły się. W razie pytań i wątpliwości otrzymuję dokładne wyjaśnienia i wsparcie.

Polecam z całego serca!

Karolina

Całe życie na redukcji – tak można opisać moje próby poprawy sylwetki. Kolejne próby nie przynosiły efektów nawet przy współpracy z jednym z lepszych trenerów personalnych (współpraca trwała 2,5 roku). Wszystko zmieniło się od kiedy zacząłem współpracować z Panem Łukaszem. Zalecenia i rady, które zostały wprowadzone przynoszą znakomity efekt a samopoczucie na redukcji jest bardzo dobre. Redukcja nie jest dla mnie żadną katorgą, nie odczuwam napadów głodu, zmian związanych z samopoczuciem. Odzyskałem wiarę, że w końcu redukcję zakończę z obranym celem sylwetkowym. Pan Łukasz to świetny specjalista. Jeżeli wybierzecie współpracę to nie będziecie żałować.

Michał

Jestem bardzo zadowolona z konsultacji z Panem Łukaszem. Wiele lat bujałam się z problemem anoreksji, totalnie rozchwianego i zniszczonego wręcz metabolizmu. Dzienna kaloryczność obijała się miedzy 400-800 kcal, kosmos… Prowadziłam do tego – z racji zawodu – bardzo aktywny tryb życia, przyzwyczaiłam organizm do rzeczy totalnie absurdalnych jak funkcjonowanie na 100% mimo braku „paliwa”, powoli go wyniszczając. Wychudzona, z mocno wypracowanymi, ale niezbyt widocznymi mięśniami, wygłodzona. Bardzo trudno mi było się przestawić na „ZDROWY TRYB”. Konsultacje z Panem Łukaszem doprowadziły do tego, że wyszłam z utrzymywanych przez siebie przekonań, otworzyłam się na wiedze i faktycznie zaczęłam walkę z problemem. Przekonanie się do „faktów” i obalenie pielęgnowanych przez siebie mitów było nie lada wyczynem i kończyło się wielokrotnie „zawieszeniem działań” – tutaj ogromne ukłony za cierpliwość Pana Łukasza do moje osoby, widział moje rezygnacje, brak systematyczności, lek przed zmianami i obawy o „przyrost wagi” i mimo wszystko otrzymywałam spokojne, precyzyjne i motywacyjne wiadomości z informacjami „co”, „po co”, „dlaczego”.

Ogrom pracy jaką włożył w moją osobę w momencie gdy nikt inny (psychologowie, dietetycy, trenerzy) nie chciał mi pomóc. Dzięki odpowiednim drogowskazom, wiadomościom, informacjom i tak naprawdę zaangażowaniu poradziłam sobie z problemem – tutaj wielkim sukcesem są same chęci i systematyka, jednak bez fachowego patronatu, Kogoś kto powie co, dlaczego i uspokoi gdy odezwą się krzyki niepewności pamiętliwej psychiki nie ma opcji cokolwiek zdziałać. Każdy potrzebuje wsparcia i motywacji, ja ją otrzymałam właśnie od Pana Łukasza. Obecnie jestem szczęśliwą 23-latką, która wciąż dąży do upragnionego wyglądu, ale … zaczęła posiadać ładne pośladki, nogi, brzuch, pojawiły się mięśnie, sylwetka nabrała kobiecych kształtów, ćwiczę i widzę efekty! Ponad to jestem wiecznie najedzona – a tego uczucia za chiny nie zamieniłabym na suchotę, chudość, głód i smutek sprzed kilku miesięcy. Polecam te konsultacje każdemu kto chce poprawić po pierwsze swój poziom wiedzy na temat własnego organizmu, poprawić wygląd sylwetki, samopoczucie, a szczególnie tym Którzy doprowadzili swoimi własnymi decyzjami swoje ciało do opłakanego stanu i zaczynają to wreszcie dostrzegać – ja pomoc otrzymałam.

Dominika

Na współpracę z Łukaszem zdecydowałam się ponieważ niejednokrotnie zdarzyło mi się czytać jego artykuły, opinie i odpowiedzi na pytania dotyczące diety i wysiłku fizycznego w przypadku różnych chorób i problemów zdrowotnych i byłam ujęta ich profesjonalizmem.

Od wczesnego dzieciństwa choruję na Hashimoto i wynikającą z niego niedoczynność tarczycy. Problemy z koncentracją, snem, nastroje depresyjne, spora nadwaga, napady kompulsywnego jedzenia, tony słodyczy które pochłaniałam żeby funkcjonować w miarę normalnie, problemy trawienne, napady złości, zmienne nastroje, stres i ogromne problemy ze wstawaniem to była moja codzienność. Całe życie miałam wrażenie że żyję „na pół gwizdka”, wieczne diety i różne ćwiczenia nie przynosiły efektów (może oprócz wiecznego „efektu jojo”.

Bardzo podoba mi się fachowe podejście Łukasza. Na początku otrzymałam szczegółowy formularz do wypełnienia, na podstawie którego Łukasz zaproponował mi specjalistyczną dietę ukierunkowaną na poprawę zdrowia i samopoczucia, zestaw ćwiczeń do wykonywania a także sposoby na poprawę jakości snu (działają!) i radzenia sobie ze stresem. Nowy sposób odżywiania przyczynił się do znaczącej poprawy jakości mojego życia. Ustąpiły problemy trawienne a przede wszystkim zauważyłam, że inne dolegliwości nie dokuczają mi tak, jak wcześniej. Miłym bonusem jest to, że waga spada i czuję się lekko. Dodam, że ilość jedzenia jaką pochłaniam codziennie jest większa niż to, do czego byłam przyzwyczajona na innych „dietach”, nie czuję się głodna i nie mam napadów głodu ani ochoty na zjedzenie czegoś konkretnego. Nie ciągnie mnie do słodyczy, a to była jedna z moich największych bolączek, nie mam też takich problemów z zatrzymywaniem wody.

Kontakt z Łukaszem jest bardzo dobry. Otrzymuję zarówno wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie pytania jak i linki do ciekawych artykułów i podpowiedzi jak modyfikować odżywianie żeby efekty były satysfakcjonujące. Jestem też przekonana, że gdybym lepiej potrafiła organizować swój czas i rzetelnie przykładała się do ćwiczeń, zmiany następowałyby jeszcze szybciej.

Wiele jeszcze zostało do zrobienia, ale fakt że widzę efekty swojej pracy napędza mnie do działania. I czuję się „zaopiekowana”, nie pozostawiona sama sobie.

Nie przypuszczałam że współpraca z ekspertem może być tak przyjemna i owocna. Dlatego każdemu, kto ma problemy ze zdrowiem lub chce zwyczajnie poprawić jakość życia będę polecać konsultacje z Łukaszem!”

Agata

Zdecydowanie polecam współpracę z Łukaszem Kowalskim. W moim przypadku przestrzeganie jego wytycznych doprowadziło do przywrócenia miesiączki, na powrót której bezskutecznie czekałam przez ponad rok. Dodatkowo, wykonywanie przez mnie polecanych przez niego ćwiczeń zdecydowanie poprawiło jakość oraz wygląd mojego ciała. Przestrzeganie diety, oprócz lepszego samopoczucia i uregulowania kwestii hormonalnych, doprowadziło do lekkiej redukcji, co początkowo wydawało się mało prawdopodobne biorąc pod uwagę sugerowana ilość spożywanych kalorii. Generalnie nie miałam żadnych zastrzeżeń – również jeżeli chodzi o kontakt – Łukasz był zawsze dyspozycyjny. Łukasz oprócz rad w zakresie  diety i treningu, udzielił mi także wskazówek dotyczących stylu życia – m.in. snu i redukcji stresu. Niestety wszystkich jego sugestii nie udało mi się jeszcze wcielić w życie, ale wciąż nad tym pracuję – codziennie doceniam profesjonalizm i ogromną wiedzę Łukasza.

Marta

Po długoterminowej walce z trądzikiem i znikomymi efektami zgłosiłam się o pomoc do Łukasza.

Drugoplanowym problemem była chęć zredukowania nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej.

Ze współpracy jestem bardzo zadowolona. Kontakt mailowy oceniam bardzo dobrze, odpowiedzi na zadawane przeze mnie pytania otrzymywałam bardzo szybko, były one wyczerpujące, konkretne i zawsze poparte badaniami naukowymi, co potwierdzało wiarygodność informacji.

Efekty, które uzyskałam dzięki Łukaszowi są bardzo zadowalające. Cera wygląda zdecydowanie lepiej, bardziej zdrowo.

Jeżeli chodzi o aspekt treningowo-dietetyczny, muszę przyznać, że dowiedziałam się wielu ciekawych informacji dotyczących żywienia, wpływu poszczególnych pokarmów na mój organizm, otworzyłam się na nowy rodzaj treningów, który bardzo mi się spodobał i na który moje ciało zareagowało rewelacyjnie.

Dodatkowo otrzymałam wiele interesujących wytycznych dotyczących innych aspektów mojego życia.

Gorąco polecam !”

Magda

Swoją współpracę z Panem Łukaszem postanowiłam zacząć ze względu na nadwyżkę kilogramów i ogólne złe samopoczucie oraz problemy z samooceną. Pomimo tego, że próbowałam wcześniej na własną rękę pozbyć się problemów zmieniając praktycznie wszystkie nawyki żywieniowe oraz przyzwyczajenia, nie udało się osiągnąć zadowalających efektów.

Pan Łukasz był dla mnie jak ostatnia deska ratunku, choć początkowo podchodziłam do współpracy sceptycznie.
Już w pierwszych tygodniach regularnej korespondencji mailowej zaczęły pojawiać się pierwsze efekty. Ze względu na to, że Pan Łukasz zawraca uwagę w swoich zaleceniach nie tylko na dietę czy treningi, ale także na jakość snu, radzenie sobie ze stresem i wpływ czynników zewnętrznych na jakość życia, praktycznie wszystkie aspekty życia zaczęły się u mnie wyraźnie zmieniać na lepsze. Ze współpracy wyniosłam ciekawe informacje, które najczęściej były poparte badaniami oraz zdecydowanie lepsze samopoczucie i wygląd.
Współpracę chwilowo zawiesiłam, ale w najbliższym czasie zamierzam do niej wrócić.
Pomimo początkowych wątpliwości, szczerze polecam Pana Łukasza Kowalskiego. Wszechstronność, ogromna wiedza oraz wyraźna pasja z jaką pracuje mają ogromny wpływ na jakość współpracy.

Justyna

Miałem dwa cele odnośnie współpracy – 1) zbilansowana dieta odpowiadająca na moje potrzeby jako sportowca 2) leczenie schorzenia układu pokarmowego – przełyku Barretta. Trenuję brazylijskie jiu-jitsu 5x w tygodniu i do tego 3x w tygodniu trening siłowy i cardio. W związku z tym potrzebowałem diety, która spełni wymagania zarówno pod kątem zdrowotnym, jak i wysiłkowym. Połączenie tych dwóch wymagań było trudnym zadaniem. Zalecenia dalece przekroczyły moje oczekiwania. Dostałem zalecenia odnośnie wszystkich stref aktywności: fizycznej, snu, żywienia i suplementacji. Miałem poczucie, że podejście do sprawy jest kompletne i na zasadzie dochodzenia do najbardziej optymalnego rozwiązania, a nie „magicznej pigułki”, jak to często zwykli dawać lekarze. W ciągu 6 miesięcy poprawiłem jakość snu, zmniejszyłem dawkę przyjmowanego leku z 40mg do 10mg dziennie, a także zmieniła się moja kompozycja ciała na mniej zatłuszczoną, mimo że nie było to celem głównym. Polecam współpracę szczególnie w przypadku schorzeń układu pokarmowego. Wiedziałem, że dietą można sporo zdziałać, ale nie sądziłem, że aż tak.

Paweł

Głównym powodem, dla którego zdecydowałam się na współpracę z Panem Łukaszem były nadprogramowe kilogramy oraz złe samopoczucie związane z chorobą tarczycy.

Pan Łukasz podchodzi do współpracy bardzo profesjonalnie. Przeprowadza szczegółowy wywiad na postawie którego zaleca przeprowadzenie odpowiednich badań a następnie dobiera odpowiedni jadłospis, suplementy oraz zestaw ćwiczeń.

Nasza współpraca trwała 2 miesiące wynikiem tego jest spadek wagi a przede wszystkim poprawa samopoczucia. Cały czas stosuje się do zaleceń Pana Łukasza. Waga pomalutku, ale sukcesywnie spada. Mam zdecydowanie więcej energii. Nie czuje się tak zmęczona jak wcześniej kiedy już o godzinie 18 nie miałam sił na nic. Wróciła chęć do życia.

Polecam współpracę każdemu kto chce poprawić przede wszystkim stan zdrowia i zadbać o swoją sylwetkę.

Katarzyna

Moja współpraca z Panem Łukaszem trwała 9 miesięcy. Cele jakie sobie postawiłem to przede wszystkim poprawa koncentracji i samopoczucia co pomoże mi w pracy, a także poprawa sylwetki i wydolności w sportach walki.

Pan Łukasz pomógł mi w wielu dziedzinach (nie tylko w dietetyce), jego zalecenia bardzo dobrze sprawdziły się w redukcji stresu i poprawie jakości snu. Dzięki współpracy odczuwam również znaczną poprawę koncentracji co przekłada się na wyniki w pracy. Widocznie też poprawiła się moja sylwetka.

Warto dodać, że Pan Łukasz zawsze odpisywał na e-maile w ciągu 24 h, jego odpowiedzi były bardzo rzeczowe i przejrzyste, a do tego z reguły poparte badaniami naukowymi.

Myślę, że dzięki współpracy z Panem Łukaszem udało mi się zrealizować większość z postawionych sobie na ten okres celów.

Daniel

Do pana Łukasza Kowalskiego zgłosiłam się przede wszystkim w celu redukcji tkanki tłuszczowej. W trakcie trwania naszej współpracy okazało się, że mam problemy z gospodarką hormonalną. Pan Łukasz dostosował wówczas swoje zalecenia do zaistniałej sytuacji, dzięki czemu udało się znacznie poprawić stan mojego zdrowia. Ważne jest, że moja sylwetka również uległa poprawie.

Konsultacje obejmują nie tylko wskazówki dietetyczne i treningowe, ale również szereg zaleceń dotyczących np. suplementacji, regeneracji i metod radzenia sobie ze stresem. Podejście pana Łukasza do klienta jest zatem całościowe i kompletne.

Pan Łukasz posiada niesamowitą wiedzę, a każde z przekazanych zaleceń jest poparte wynikami wiarygodnych badań naukowych.

Ponadto pan Łukasz jest osobą o wysokiej kulturze osobistej. Wyczerpująco odpowiada na wszystkie pytania i rozwiewa ewentualne wątpliwości dotyczące przekazywanych zaleceń, przy czym jest otwarty na indywidualne potrzeby klienta.

W związku powyższym zdecydowanie polecam współpracę z panem Łukaszem wszystkim osobom zainteresowanym zdrowym stylem życia, chcącym profesjonalnie zadbać o poprawę nie tylko sylwetki, ale również stanu zdrowia.

Magda

Moim głównym celem (jak się później okazało bardzo błędnym) było po prostu zrzucenie wagi. Bardzo zdziwiło mnie inne niż dookoła podejście Łukasza. Zaczął od podsyłania artykułów nt. zdrowego snu, odstresowania się i ogromnego wpływu regeneracji na wyniki i samopoczucie. Z początku podchodziłem do tego sceptycznie, jednak w miarę upływu czasu spostrzegłem, że tego elementu do tej pory brakowało w całej układance.

Mam bardzo stresującą pracę, dodatkowo zdarza się iż pracuję dłużej niż 12h dziennie przez długi okres. Wydaje mi się, że dzięki wskazówkom znacznie obniżyłem poziom stresu, zacząłem zasypiać nie myśląc o pracy. Pomimo 6h (niekiedy jest to 7h) snu budziłem się wypoczęty.

Łukasz reprezentuje bardzo profesjonalne podejście – sugeruje wykonanie bardzo kompleksowych badań. Dopiero na ich podstawie opracowuje zalecenia dietetyczne i treningowe. Jest to zupełnie inne podejście niż to reprezentowane przez wielu pseudo trenerów personalnych po internetowych kursach z groupona, których dieta to czyste kopiuj-wklej dla każdego kolejnego przypadku. Każda nowa informacja, którą podsyła okraszona jest linkiem do badania i komentarzem. Jest to niezwykle ważne, ponieważ większość ludzi nadal powiela jakieś stare mity żywieniowo-treningowe.

Jeśli chodzi o dietę – kolejne zdziwienie. Jako, że miała to być redukcja myślałem iż będzie to kolejna dieta z niską podażą kcal. Okazało się wręcz przeciwnie – chodziłem wiecznie najedzony a mimo to z tygodnia na tydzień waga spadała. Koledzy z pracy żartowali, że jedząc tyle jedyne co osiągnę to kolejne dodatkowe kg. Jakież było ich zdziwienie gdy z tygodnia na tydzień brzuch wreszcie malał. Dieta chyba bardzo dobrze wpłynęła również na moje samopoczucie, ponieważ ludzie w pracy zauważyli że chodzę uśmiechnięty i pełen energii… nie jak do tej pory – kłębek stresu, który nie potrafił rozluźnić się bez alkoholu. Efekt współpracy jest w zasadzie zdumiewający – pierwszy miesiąc zaowocował zrzuceniem 7kg – podkreślę, że zaczynałem z wysokiego pułapu (122kg). Tegoroczne święta były pierwszymi, podczas których nie przytyłem!

Bardzo długo zastanawiałem się nad tym, czy w ogóle zacząć współpracę jako, że sam interesuję się dietetyką i sportem. Myślałem, że moja wiedza jest wysoka, niestety od wielu lat nie potrafiłem zrzucić wagi, zaliczając kolejne efekty jojo. Wyszło na to, że trzeba schować dumę w kieszeń i nadrabiać zaległości.

Niezdecydowanym bardzo polecam współpracę z Łukaszem! – świadomość tego, że ktoś Ci pomaga i „stoi” nad Tobą jest cholernie pomocna! Zadawałem Łukaszowi mnóstwo pytań, tak by „wyciągnąć” z niego jak najwięcej – zawsze odpowiadał tego samego dnia, udzielając wyczerpujących odpowiedzi, na potwierdzenie których dorzucał linki do badań.

Mariusz

Zgłosiłam się o pomoc do Pana Łukasza, ze względu na pogarszające się od dłuższego czasu samopoczucie. Pomimo tego, że zdrowo jadłam oraz ćwiczyłam w miarę rozsądnie. Problemy z tarczycą, nadnerczami, żelazem i z kobiecymi sprawami.  Wiecznie byłam zmęczona, a każdy powód był dobry aby się zdenerwować. W pracy też szło coraz gorzej, nie mogłam się skupić. Poukładanie tego całego bałaganu było głównym celem naszych konsultacji. Dodatkowym móc dalej ćwiczyć i naprawiać proporcje sylwetki.

Zalecenia dostawałam bardzo często i dotyczyły bardzo wielu spraw, nie tylko w dziedziny żywienia i sportu ale także w kwestii snu, redukcji stresu, poprawy postawy. Zalecenia były opisane w sposób dokładny i jasny, a wszelkie niejasności były szybko wyjaśniane.

Cieszę się bardzo że Pan Łukasz podjął współprace ze mną. Zmiany jakie nastąpiły w tym okresie przekroczyły moje wszelkie wyobrażenia.  Nigdy wcześnie nie potrafiłam wstać w dniu wolnym od pracy wcześniej niż o 9. Zawsze byłam śpiochem. Teraz wstaje o 7. Czasem wcześniej. Odkryłam ze taka wczesna pobudka ma sporo plusów. Dodatkowo wstaje wyspana i uśmiechnięta. Moje cykle wyrównały się i są po 28 dni. Zawsze miałam cykle raczej długie i nieregularne. Nawet mój mąż zauważył zmiany. Jestem pogodniejsza, spokojniejsza i mam o wiele więcej energii. Skończyły się spadki energii w ciągu dnia. W pracy nie mam problemów ze skupieniem uwagi.  Przestałam chodzić wiecznie głodna i w końcu panuje nad sobą i emocjami. Przestałam się tak denerwować i stresować. Czuje się po prostu wspaniale, aż chce się żyć i planować.

Dorota

Byłem klientem wielu dietetyków, gastroenterologów i endokrynologów. Jedyne co zyskałem, to przekonanie, że tytuł naukowy nie leczy, a przyznanie się do niewiedzy to rzadka umiejętność.

Po latach (!) biegunek, napadów senności i – nazwę ogólnie – problemów żołądkowych, zacząłem współpracę z Łukaszem.

Tak pokrótce:
1. Świetny kontakt, logika i ciągłość wypowiedzi. Żadna kwestia nie pozostała niezaadresowana.
2. Oparte na doświadczeniu i nauce, mądre podejście do kwestii zdrowotnych. O ile rynek żywieniowy podlega co rusz to nowym trendom, to Łukasz potrafi spokojnie wybrać z tego esencję i zachować zdrowy rozsądek. Z korzyścią dla pacjenta.
3. Wiedza i etyka pracy – wzorowe.

Zdecydowanie najmądrzejszy dietetyk, z którym miałem kontakt. Jeśli ktoś się zastanawia, czy warto, to polecam spróbować. Najpewniej będą to najlepiej wydane pieniądze na kwestie zdrowotne.

Piotr

Współpracę z Panem Łukaszem rozpoczęliśmy, gdy stwierdziłam, że kompletnie nie daję sobie sama rady racjonalizacją żywienia przy Hashimoto, lekkiej nadwadze i problemach żołądkowo-jelitowych, stawiając sobie dodatkowo za cel poprawę kompozycji sylwetki przy rekreacyjnych treningach siłowych.

Miałam za sobą przykre doświadczenie współpracy z „dietetyczką” specjalizującą się w prowadzeniu Hashimotów (znacznie zaniżona kaloryczność diety, produkty, po których problemy żołądkowo-jelitowe jeszcze się nasilały) oraz krótkie doświadczenie z dietą „z szablonu” z jednego z popularnych portali treningowych (nawet niezłą, ale nadal nie „wycelowaną” w moje potrzeby). Na kontakt zdecydowałam się pamiętając wysoką jakość merytoryczną przy jednoczesnej przystępności dla czytelnika artykułów Pana Łukasza, szczególnie tych dotyczących zaburzeń hormonalnych.

Już sam wywiad przed otrzymaniem pierwszych zaleceń był dla mnie bardzo pozytywnym doświadczeniem, ponieważ nigdy dotąd nikt nie zwracał uwagi na tyle różnorodnych czynników – nie tylko na żywienie, dotychczasową suplementację, aktywność fizyczną, ale i wyniki badań (podstawowych, rozszerzonych i hormonalnych), historię chorób, czy jakość snu.
Wszystkie zalecenia, które otrzymałam później były dla mnie osiągalne do realizacji praktycznie od ręki i zaskakujące holistycznym podejściem – znowu: nie tylko pod kątem żywienia czy suplementacji, ale również poprawiania jakości snu, zmniejszania napięć emocjonalnych związanych ze stresującą pracą, regeneracją, wdrożeniem dodatkowej aktywności nietreningowej. Bardzo przemawiał też do mnie fakt, że zamiast gotowych rozpisek posiłków otrzymałam zalecenia co do ich liczby i kompozycji jakościowej i ilościowej, a produkty mogłam wymieniać do woli (w ramach listy zalecanych produktów).

Przez 3 lata współpracy udało nam się zidentyfikować trochę problemów, które wymagały dostosowywania na bieżąco listy produktów żywnościowych i suplementacji pod moje specyficzne potrzeby, przy czym zawsze zalecenia otrzymywałam wraz z linkami do wysokiej jakości źródeł naukowych. Dzięki temu wypracowałam bardzo dobre i bardzo trwałe codzienne nawyki, intuicję przy szykowaniu posiłków i rozsądek przy suplementacji i przy treningach (nauczyłam się odpuszczać i zmniejszać obciążenia w sytuacjach nadmiernego stresu czy to zawodowego, czy zdrowotnego). Ale to nie wszystko. W połączeniu z zaleceniami od trenera sylwetkowo osiągnęłam poziom, przy którym słyszę wyłącznie słowa uznania. Dodatkowo znacznie poprawiła mi się odporność. Przez ostatnie 2 lata zdarzyło mi się być na maksimum 3 krótkich zwolnieniach lekarskich w roku, a wcześniej chorowałam po prostu nagminnie – śmiałam się wręcz, że wystarczy, że ktoś na mnie kichnie i już się rozkładam.

Podziwiam Pana Łukasza za jego cierpliwość, wnikliwość, ogrom wiedzy (popartej analizą badań naukowych, a nie opartej na bezkrytycznie przyjmowanych „rewelacjach”), którą potrafi się dzielić w sposób niezwykle przystępny i znajdowanie czasu na odpowiedzi na wszelkie wątpliwości. Polecam serdecznie współpracę z Panem Łukaszem każdemu, kto chce o siebie zadbać holistycznie.

Hanna

Współpracę z Łukaszem podjęłam po operacji stóp. Po dwóch miesiącach bez ruchu przybyło mi 6 kilo, które chciałam skutecznie zrzucić. Zadanie dla Łukasza o tyle było utrudnione, że od 30 lat jestem wegetarianką. Nie jem ryb i mięsa. Jestem bardzo aktywna fizycznie, 6 dni w tygodniu mam treningi: pole dance, bieganie i ćwiczenia siłowe.

Po długich konsultacjach i serii badań, Łukasz skonstruował mi dietę cud. Po 2 miesiącach były już widoczne efekty. 6 kilo straciłam dosyć szybko i waga utrzymuje się na stałym poziomie. Dieta nie tylko całkowicie zaspakajała głód i pozwalała chudnąć. Mam dzięki niej bardzo dobre samopoczucie. Nie obciąża żołądka i nie wywołuje „sensacji”. Dla osób uprawiających sport jest to bardzo istotne.

We współpracy z Łukaszem cenię sobie również kontakt wyłącznie mailowy. Pozwala oszczędzić czas, a dodatkowo zawsze można wrócić do zaleceń. Obecnie zawiesiliśmy współpracę z powodu kolejnych operacji stóp. Jednak po 8 miesiącach współpracy i dzięki osiągniętym rezultatom dalej trzymam się zaleceń Łukasza. Weszły mi w krew.

Szczerze polecam Łukasza. Jest kompetentny, skuteczny i potrafi wesprzeć na duchu w ciężkich chwilach.

Sylwia